W samorządach

Skawina: malownicza ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału Łączańskiego

Rowerzyści mogą już korzystać z malowniczej trasy z pięknym widokiem na zieleń i panoramę gminy.

Długa, bo mająca prawie 11 km asfaltowa ścieżka jest częścią trasy Velo Małopolska. Wiedzie od Skawiny do Jaśkowic. To idealne miejsce do jazdy na rowerze, spacerów i spędzania wolnego czasu. Zarówno rowerzyści, jak i piesi doceniają prostą, równą drogę, kilka mostów, którymi mogą dostać się na drugą stronę Kanału Łączańskiego oraz zaporę znajdującą się na końcu trasy.

Ścieżka pełni także bardzo ważną funkcję komunikacyjną dla mieszkańców gminy. Przebiega przez stacje przesiadkowe Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, co pozwala wygodnie i bezpiecznie dotrzeć rowerem do pociągu. Ścieżka umożliwia też dotarcie z zachodniej części gminy do centrum omijając niebezpieczną drogę krajową 44. To rozwiązanie już doceniają mieszkańcy, którzy jeszcze do niedawna, aby dotrzeć do pracy w centrum gminy, musieli jeździć samochodem lub autobusem. Dzięki wybraniu ścieżki oszczędzają czas, pieniądze i nie zanieczyszczają powietrza.

– Dzięki połączeniu funkcjonalności i atrakcyjnych widoków ścieżka rowerowa żyje przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku pozwala bezpiecznie i zdrowo dotrzeć do pracy, a w weekendy jest atrakcyjną ofertą do spędzania czasu wolnego dla całych rodzin – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Koszt budowy ścieżki wyniósł prawie 10 mln zł, 85 proc. zostało pokrytych ze środków Unii Europejskiej.

oprac. na podst. inf. UM Skawina

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane