W samorządach

Przemyśl oficjalnie z tytułem Miasta Ratownika

11 lipca w 79. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojego wystąpienia ogłosił przyznanie dla Przemyśla honorowego tytułu Miasta Ratownika.

Tytuł przyznany został, jak głosi komunikat, za „bezprecedensową solidarność miejscowych władz, mieszkańców i wolontariuszy Przemyśla z ukraińskim narodem, wszechstronną ogromną pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni byli do opuszczenia ojczyzny wskutek zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej, oraz silne wsparcie Ukrainy w obronie jej niepodległości i suwerenności”

To Przemyśl, jako miasto przygraniczne, stał się pierwszym bezpiecznym przystankiem dla ponad miliona obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. To tutaj od pierwszych dni konfliktu mogli oni liczyć na pomoc, której udzielali mieszkańcy, wolontariusze, międzynarodowe organizacje humanitarne itd. W ciągu czterech miesięcy miasto zorganizowało i rozdysponowało pomoc liczoną w dziesiątkach milionów. To wszystko dzięki sprawnej organizacji i współpracy z setkami organizacji i firm z Polski i całego świata! Sprawna współpraca administracji, służb, wolontariuszy, firm, osób prywatnych pozwoliła nam wszystkim zostać autorami największego dzieła pomocy humanitarnej jakiej udzieliło miasto. 

Przemyśl jest drugim polskim miastem właśnie tak uhonorowanym. Wcześniej tytuł Miasta Ratownika otrzymał od prezydenta Zełenskiego Rzeszów.

oprac. na podst. inf. UM Przemyśl

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane