W samorządach

Biuro i aktywność - dobre połączenie dla zdrowia

Praca siedząca, wykonywana w mniejszym lub większym biurze, kojarzy się z czymś przyjemnym oraz spokojnym, co nie do końca jest prawdą. Ciało człowieka nie jest przystosowane do długotrwałego pozostawania w jednej pozycji. Zwłaszcza siedzenie przy biurku bez możliwości zmiany położenia, może mieć docelowo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Bardzo istotną sprawą jest więc robienie sobie mały przerw, wykonywanie nieskomplikowanych ćwiczeń, czy też oddawanie się innym aktywnościom o charakterze fizycznym. Warto także nabywać takie meble biurowe, które czynią ją o wiele wygodniejszą czynnością. Postęp, jaki nastąpił w tej dziedzinie, jest znaczący. Oznacza to, że możemy obecnie nabywać nowoczesne biurka, czy też krzesła, dzięki którym ciało będzie mogło uzyskać odpowiedni komfort. Także inwestycja w niewielką biurową siłownię, czy też kącik regeneracyjny może mieć tu kluczowe znaczenie. Dobrze by było przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom z bliska, gdyż to może zmienić nasze życie na lepsze.

Ergonomiczne meble ułatwiają każdą pracę

Poszukiwanie tego typu rozwiązań można zacząć od Internetu. Tutaj bowiem trafiają wszelakie innowacje, dzięki którym nasz kręgosłup poczuje się o wiele lepiej, podczas ośmiogodzinnego dnia pracy za biurkiem. Jedną z najciekawszych propozycji pod tym względem znajdziemy na stronie: https://www.ajprodukty.pl. Przedsiębiorstwo AJ Produkty powstało w Szwecji w 1975 roku i obecnie ma swoje oddziały w dziewiętnastu krajach w całej Europie. Dzięki temu może dostarczać, np. nowoczesne biurka z regulowanym blatem, nietypowe krzesła siodłowe, a także bieżnie, czy też rowery biurowe, itp. Ich oferta jest naprawdę bardzo szeroka oraz cały czas się poszerza. To gwarantuje nam, że nabędziemy tam najnowocześniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o kompleksowe wyposażenie biur, magazynów, itp. Ergonomia w pracy ma wielkie znaczenie - trzeba o tym pamiętać. Im więcej staranności oraz czasu poświęcimy wyborowi mebli do naszych przestrzeni, w których pracujemy, tym większa szansa na to, że praca będzie lżejsza. Warto także pamiętać o tym, że takie inwestycje wpłyną korzystnie na zdrowie wszystkich pracowników oraz pracownic. To z kolei zaowocuje mniejszą ilością zwolnień lekarskich oraz potencjalnych chorób zawodowych. Prace biurowe wykonywane w niekorzystnych warunkach, na które mają wpływ źle dobrane meble biurowe, mogą być niebezpieczne dla zdrowia - trzeba o tym pamiętać.

Biurko z regulowanym blatem - pomysł na zdrowy kręgosłup

Jednym z najciekawszych pomysłów na usprawnienie pracy są biurka z regulowanymi blatami roboczymi, którym możemy się przyjrzeć tutaj: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/6205343.wf. Oznacza to, że przy takim biurku możemy pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco. W ofercie sklepu znajduje się ponad piętnaście tysięcy produktów, w tym wiele takich biurek. Warty podkreślenia jest także fakt, że wszelkie biurka jakie u nich nabędziemy, posiadają odpowiednie normy, co oznacza, że kupujemy meble w pełni bezpieczne oraz dostosowane do konkretnych oczekiwań. Różnice w poziomie blatu, które możemy otrzymać, kupując tego typu biurka, wynoszą aż 1280 milimetrów. Jak więc widzimy biurko można podnosić oraz opuszczać elektrycznie, bez konieczności jego rozkręcania, itp. To pozwoli nam na błyskawicznie dostosowanie biurka do potrzeb innych pracowników albo pracownic. Biurka z regulowanymi blatami mogą być także wykorzystane w domu. Jest to ciekawa alternatywa zwłaszcza dla dzieci lub nastolatków, gdyż pozwala na to, by biurko "rosło" wraz z dzieckiem. W pracy warto czasem stanąć przy biurku, gdyż całkowicie zmienia to rozkład sił w naszym ciele i ma bardzo dobry wpływ na kręgosłup. Takie rozwiązanie pomoże nam na zmianę naszej postawy w ciągu kilkunastu sekund. Nabędziemy tam zarówno niewielkie meble, jak i blaty robocze o długości dwóch metrów. Sprawia to, że biurka ze sklepu wyżej wymienionej firmy odnajdą się zarówno w sklepie wielkopowierzchniowym, magazynie meblarskim, czy też biurze projektowym.

Aktywność w biurze - od niej zależy nasz komfort

W przypadku pracy biurowej istotną sprawą jest także odpowiednie siedzisko, które umożliwi nam zmianę sposobu siedzenia - od czasu do czasu. Aktywne siedzenie ma to do siebie, że wymusza zmianę pozycji nóg oraz zdecydowanie odciąża nasz szkielet, nie mówiąc już o mięśniach utrzymujących nas w określonej pozycji. Tradycyjne krzesło do komputera może zostać zastąpione przez stołek siodłowy albo krzesło siodłowe. Można także sięgnąć po piłkę do pilates, czy też stołki balansujące: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/aktywne-siedzenie/25821847.wf. Dobrze by było zainwestować także w niewielki kącik rekreacyjny, w którym mogą się pojawić bieżnie biurowe, piłki do pilates czy też rowery stacjonarne, itp. Każde takie rozwiązanie z pewnością uczyni z naszego biura miejsce pracy przyjazne wszystkim pracownikom.